Konağımıza Hoşgeldiniz...

110 yıllık tarihi bir konak olan Fatma Hanım Konağı sizlere Bartın’ın merkezinde evinizdeki rahatlığı ve konforu sağlamayı vaat ediyor…

Geleneksel Bartın misafirperverliğini deneyimleyebileceğiniz , yüksek ahşap tavanları, el işçiliği ile Selçuklu motifleriyle bezenmiş mobilyaları ve titizlikle döşenmiş konforlu odaları ile Fatma Hanım Konağı , turistik ve iş seyahatlerinizde her zaman hizmetinizde.

Fatma Hanım - işletme sahibi

Odalarımız

Ziyaretçi Yorumları

Fatma Hanım Konağı

Director
Otelimiz

Bartın eşrafından kasap Ahmet Ağa’nın kızı Fatma Yücel’e ait olan konak, Bartın Orta Camii (İbrahim Paşa Camii) ‘nin inşaatında çalışan Rum ustalar tarafından inşa edilmiştir. Fatma Hanım’ın oğlu ve gelini olan Yıldız ve Metin Yücel tarafından restore ettirileren bina , butik otel olarak Bartın şehrine yeniden kazandırılmıştır.

Her ikisi de emekli banka müdürü olan Yıldız ve Metin Yücel çifti uzun süren memuriyet hayatından sonra Bartın’ın yazlık beldesi olan İnkum’da pansiyon işletmeciliği yaparak turizm sektörüne girmişlerdir. 2007 yılında Mimar Selim Karakaş tarafından restorasyon planları çizilerek inşaatına başlanan konak, 2010 yılının Kasım ayında tamamlanmış ve 11 odası, 60 kişilik restaurantı ve Cafe'si ile hizmete girmiştir.

Director
Grup Yemekleri

Geniş salonumuz ve ferah ortamımız aile buluşmaları, seminerler, iş toplantıları ve tüm grup yemeklerinize keyif katacak atmosferleri ile sizleri en iyi şekilde misafir edeceğimizden emin olabilirsiniz.

 

Director
Özel Toplantılar

Fatma Hanım Konağı, özel toplantı ve günlerde lezzetli yemek ve ikramları ile yanınızda.

Özel günleriniz, Yıl dönümleri, Düğün Yemeği, Nişan Söz yemeği, Doğum günü, Evlilik yıl dönümü, Anneler günü, Babalar günü, Öğretmeneler günü, Veli toplantıları, Şirket içi motivasyon toplantıları gibi özel yemekli organizasyonlarınız da hizmetinizdeyiz.

Director
Restaurant

Oda-kahvaltı olarak hizmet veren otelimiz , 30 kişilik 2 ayrı bölümde toplam 60 kişiye servis verebilecek kapasitedir. Geleneksel Bartın mutfağının yanı sıra , Osmanlı mutfağının örneklerini de tadabileceğiniz restaurantımız da ayrıca Kastamonu yöresine has gözleme ve etli ekmeklerde sunulmaktadır.

Özel günlerde grup olarak alınacak yemeklerde konuklarımızın arzu ettiği menü butik olarak hazırlanabilmektedir.