Facebook 'ta paylaş

Hakkımızda
Bartın eÅrafından kasap Ahmet AÄa’nın  kızı Fatma Yücel’e ait olan konak , Bartın Orta Camii (Ä°brahim PaÅa Camii) ‘nin inÅaatında çalıÅan Rum ustalar tarafından inÅa edilmiÅtir. Fatma Hanım’ın oÄlu ve gelini olan Yıldız ve Metin Yücel tarafından restore ettirileren bina ,  butik otel olarak Bartın Åehrine yeniden kazandırılmıÅtır. Her ikisi de emekli banka müdürü olan Yıldız ve Metin Yücel çifti uzun süren memuriyet hayatından sonra Bartın’ın yazlık beldesi olan Ä°nkum’da pansiyon iÅletmeciliÄi yaparak turizm sektörüne girmiÅlerdir.  2007 yılında  Mimar Selim KarakaÅ tarafından restorasyon planları çizilerek inÅaatına baÅlanan konak, 2010 yılının Kasım ayında tamamlanmıŠve 11 odası , 60 kiÅilik restaurantı  ve Cafe si ile hizmete girmiÅtir.

 

Bartın ‘ın ana caddelerinden olan KarakaÅ Caddesinde yer alan otelin en büyük avantajı Åehrin merkezinde olmasıdır. Ayrıca 100 yıllık tarihi eser olan bina, çok yıldızlı otelleri aratmayacak ölçüde Åık ve zarif detaylarla döÅenmiÅtir.

 

Konuklarına ev sıcaklıÄını ve  samimiyetini yaÅatmayı bir gelenek haline getirmeyi hedefleyen Fatma Hanım KonaÄı aile oteli olarak Bartın’da ki yeni adresiniz olacaktır.

 (0 378) 228 81 00